Testování Kondicionéru z Experimentální zahrady pod Blaníkem

Recenze: Levandulový kondicionér na vlasy s měsíčkovým, heřmánkovým olejem, medem a rýžovým octem


Popis:

Levandulový kondicionér na vlasy s měsíčkovým, heřmánkovým olejem, medem a rýžovým octem
Složení: květová voda levandulová z Hvaru (včetně éterického oleje), rýžový ocet, med, měsíčkový a heřmánkový macerát ve slunečnicovém oleji, levandulový éterický olej, emulgační vosk, konzervant cosgrad
Měsíček lékařský (Calendula officinalis). Pro suché vlasy a mastnou pokožku. Pro zvýraznění blond odstínů a červených odstínů. Měsíček lékařský má zklidňující účinky pro citlivou a svědivou vlasovou pokožku. Je bohatý na rostlinné minerály, které vlasy chrání proti volnými radikály a vlasovou pokožku proti bakteriálnímu bujení. Výluhy z měsíčku lékařského dodávají vlasům lesk a pomohou zvýraznit světlé odstíny vlasů.
Heřmánek pravý (Matricaria recutita). Pro suché vlasy a mastnou vlasovou pokožku. Pro zvýraznění blond odstínů. Heřmánek jistě všichni dobře známe. Používá se k uklidnění vlasové pokožky. Zvýrazňuje světlé vlasy a dodává jas vlasům tmavým. Oplachy heřmánkovým čajem jsou ideální zejména pro blondýnky pro zvýraznění jejich blond hřívy (pozor studeným). Heřmánek je také ideální pro podporu růstu nových, zdravých vlasů a pro vyřešení problémů se záněty vlasové pokožky.
Levandule lékařská (Lavendula officinalis). Pro suché i mastné vlasy. Proti vypadávání a ztenčování vlasů. Levandule má protizánětlivé, antibakteriální, antimykotické a antiseptické účinky, které pomáhají v boji proti vypadávání vlasů. Pozitivně ovlivňuje tvorbu kožního mazu. Tato bylina je vhodná pro všechny typy vlasů a je hojně využívána v přípravcích vlasové kosmetiky.
Med je skvělý jako přírodní kondicionér a hydratační krém. Je bohatý na vitaminy a minerály, takže jeho použití má za následek lesklejší, jemnější a zdravější hřívu. Med také posiluje vlasové folikuly a podporuje růst. Med je přírodní zvlhčovač, neboť je schopen utěsnit vlhkost ve vlasech i kůži. Vašim vlasům pomáhá v boji proti vysušování.
Jablečný ocet ( rýžový má stejné účinky ) obsahuje draslík, fosfor, vápník, chlor, hořčík, síru, křemík a sodík. Také v něm najdeme kyselinu mléčnou a octovou, to vše doplní pektiny a vitamíny A, B, C a E. Tato kombinace zdraví prospěšných látek snižuje vypadávání vlasů a množství lupů. Také pomáhá udržovat správné pH pokožky na hlavě a snižuje tvorbu kožního mazu. Při pravidelném používání jablečného octa jsou vlasy měkčí, lesklejší a výrazně lépe se rozčesávají.


ÚVOD

Experimentální zahradu pod Blaníkem  jsem objevila asi tak před rokem a byla jsem věrným pozorovatelem stránek. Nedávno jsem zahradu i navštívila, a místo pod Blaníkem mě moc okouzlilo. 
Domácí kosmetiku jsem zkoušela sama doma míchat ale mé pokusy dopadly úsměvně. Zvládla jsem si umíchat jen tuhý deodoronat, který bych už neměnila.

Když jsem na facebooku zahlédla kondicionér a možnost testování,tak jsem Karolíně napsala, že bych měla zájem kondicionér vyzkoušet. A za možnost testování se s vámi podělím o své dojmy... 
Tak tohle pro mě bude další krok od chemie... 

Tak a jdeme na to :) 


1.DEN (středa)

Balíček s kondicionérem  je doma a můžeme testovat...


Po otevření kondicionéru mě omámila levandulová vůně a sametová konzistence...

A teď s tím na hlavu.... 


Něco k mým ,,vláskům,, mám spíše suché, stále se rádi se zacuchávají a v létě se občas vyskytnou i lupy. Vlasy si už nějakou dobu nebarvím, jaksi jsem z toho vyrostla. Občas mě trápí i svědivost pokožky ale to je takový u mě signál zavřít se v koupelně a užít si chvilku bez dětí. 

Používám běžné šampony, takové ty obyč (kopřivový, heřmánkový,..) Delší dobu pokukuji po kostce šamponu a nemohu se odhodlat zkusit. 

Dnes jsem si umyla vlásky a hned jsem vyzkoušela kondicionér. Kondicioner se nanášel velmi dobře, jen se mu trochu nechtělo z láhvičky.. Kondicioner jsem nanesla na konečky vlasů a nechala chvilku působit. Vůně levandule vás bude provázet celý den... Uvidíme zítra jestli vůně vydrží. 

2.DEN (čtvrtek)

Levandulová vůně mě stále  provazí....


3.DEN (pátek)

Změna? Pokožka mě na hlavě nesvědí a zatím vlásky nevyžadují další mytí. 

4.DEN (sobota)

V neděli kondiciénér opět prubneme,když tedy budou nohy sloužit abych vydržela stát ve sprcháči.... Jinak levandulová vůně už není tak silná jako první dva dny ale stále oní vím :)

5.DEN (neděle)

Čtu vám teď jednu úžasnou knížku žítkovské bohyně.. Určitě stojí za přečtení. 
Za chvilku půjdu podruhé prubnout kondicioner, už se těším na louku plnou levandulí...
...škoda, že tu vůni necítitte...Ale určitě to můžete změnit, když kondicionér vyzkoušíte. Myslím si, že budete spokojeni jako já.
Vlásky se mi tolik nemastí a myslím si, že delším používáním kondicionéru mastnotu z vlásku vyženu nadobro...
6.DEN

Jsme v půlce a já vidím změnu....Komentáře

  1. Odpovědi
    1. Nejsem tady stále,.. píši v papírové podobě a pak přepisuji sem :-) Momentálně se mi zhoršil i zdravotní stav,ale snad vše doženu.. Jsem ráda, že sledujete

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdninová cesta