Jak jsem začala s látkovými plenkami

Měla bych začít pěkně od začátku, kdy za mnou myšlenka o látkování připlula. Byl leden 2015 a já začínala získávat informace plenkách, které šetří přírodou a i naší peněženkou.

V 31 tt moje miminko v bříšku odešlo mezi andílky a já jsem se octla na úplném dnu. Nevěděla jsem co bude dál, nevěděla jsem co sama sebou mám dělat. Hledala jsem něco co mě vytáhne ze dna. Pro dcerku jsem musela být mámou a fungovat. Ale v noci, kdy to nešlo spát a koukat do černé tmy, která mě děsila, tak to nešlo.

Ani už nevím, kde vznikl prvotní čin začít se zajímat o látkové plenky. Ale připlul za mnou za 5 minut dvanáct. Rozhodla jsem, když bude další miminko, budu používat látkové pleny. Na internetu jsem četla různé články, zajímala se, sledovala reecenze maminek látkařek a koukala, kde by byla nějaká zajímavá přednáška v okolí. Nikde nic. A najednu stranu jsem se bála, že bych pohled na miminka neustála, která by byla pravděbodně na přednášce. Takže jsem se stala samoukem.

Manžel mi to ze začátku rozmlouval ale po čase rezignoval. Látkové plenky mě uchvátily a i přivedly na jiné myšlenky. Věděla jsem, že pro moje miminko to bude nejlepší a nejrozumnější varianta.

Na jaře jsem objevila na těhotenském testu dvě čárky a začla jsem se radovat ale i bát se o moje nenarozené miminko. Jak se říká, že první tři měsíce jsou rizikové, tomu já nevěřím. U mě bylo celé těhotenství rizikové.

Doma jsem si postupně skládala látkovou výbavičku pro moje miminko a těšila jsem se na jeho příchod. Nemyslela jsem na to špatné, to už se nesmí přeci opakovat.

Na podzim 2015 jsem na internetu objevila pozvánku na přednášku o látkových plenkách. Konala se v Kutné Hoře v kavárně pro maminky a já jsem začala přemlouvat mého manžela, že na tu přednášku moc musím. Potřebovala jsem ještě nějaké informace a takhle bych to měla na živo. Nemohla jsem se rozhodnout jestli používat čtverce nebo jiný systém.

Přednášku vedla látková poradkyně od Bambooliku paní Tereza Vanečková. Moc sympatická maminka a hlavně díky ní jsem se rozhodla vyzkoušet základní pleny od Bamboliku. Ukázala mi systém jak správně látkovat a já jsem za to strašně ráda.

Tak jsem místo čtverců pořídla na zkoušku základní pleny. Systém se mi moc líbí. Paní Tereza mi udělala první objednávku. A já ji za pár dní měla doma. Ale pro moje rizikové těhotenství jsem skončila dříve v porodnici. Takže plenky přebíral manžel.

S paní Terezou jsem stále v kontaktu a pokaždé mi správně poradí. Bez ní bych se rozhodla asi úplně jinak a možná bych to látkování i zdala.

V porodnici jsem zjistila, že jsem vyhrála od Bambooliku dárkový poukaz z jedné soutěže. Přemýšlela jsem co za něj pořídím. Nakonec jsem pořídila AIO s ptáčky. Jsou moc nádherné a Maxíkovi moc sluší.

2.prosince, skoro o 7 týdnů dříve se nám narodilo miminko. Kluk jako buk, váha 2530g. Jmenuje se Maxmiliánek. V porodnici jsme strávily 14 dní a už jsme se moc těšily domů na látkové plenky. Ze začátku Maxík nosil novošky. Vydržely nám tak do 4,5 kg. Takže jsme na konci šestinedělí pomalu začínaly najíždět na jednovelikostní. Nejradši máme svrchní od Bambooliku, líbí se nám princip dvou gumiček kolem nožiček. Nejsem zastánce jedné značky. Takže doma střídáme různé značky avšak Bamboolik si získal naše srdce za jednoduchý a spolehlivý systém.

Momentálně na seznamu ještě máme pořídit od Bambooliku svrchní kalhotovky a noční plenku. A naše výbavička bude konečně komplet.

Bamboolik ráda doporučuji pro jeho snadnou aplikaci, které se nemusí bát ani tatínkové.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdninová cesta

Testování Kondicionéru z Experimentální zahrady pod Blaníkem